https://www.shelbysavingsbank.com/

2017 Holiday Hoops Tournament Results, Scholarship Winners

January 10, 2018 - 2017 Holiday Hoops Tournament Results

Girls’ Scholarships
Centerville Lady Tigers - Sara Stutzman (Coached by Rick Dickson)
Colmesneil Lady Bulldogs - Nature Jackson (Coached by Quentin Cates)
Cushing Galkats - Allie McInnis (Coached by Jason Davis)
Edgewood Lady Bulldogs - Danae  Rivers (Coached by Chris Lewis)
Elysian Fields Lady Jackets - Frankazia Boyd (Coached by Wayne Carter)
Grapeland Sandiettes - Deana McKnight (Coached by Anthony Decello)
Harleton Lady Wildcats - (Coached by Shanna Johnson)
Huckabay Lady Indians - (Coached by Caleb Wells)
Joaquin Lady Rams - Day’za Lane (Coached by Carrie Obregon)
LaPoynor Lady Flyers - Jaz Mitchell (Coached by Gary Grahn)
Lipan Lady Indians - Hannah Baldree (Coached by Amber Branson)
Martin’s Mill Lady Mustangs - Briley Moon (Coached by Tommy Cross)
Martinsville Lady Pirates - Haley Moon (Coached by Lance Butler)
Sabine Lady Cardinals - Kristen Stuart (Coached by Sara Cantrell)
San Augustine Lady Wolves - (Coached by Dee Randle)
Shelbyville Lady Dragons - Constance Moore (Coached by Nigel Boyles)
Tenaha Lady Tigers - (Coached by Garry Davison)
Timpson Lady Bears - Jasmine Rogers (Coached by Joshua Jourden)
White Oak Ladynecks - Alyia Hall (Coached by Desiree Hutchins-Boyett)

Boys’ Scholarships
Alto Yellow Jackets - Jayren Whitaker (Coached by Kerry Birdwell)
Big Sandy Wildcats - Hakeem Menefee (Coached by Kerry Strong)
Cushing Bearkats - (Coached by Marlon Garrett)
Elysian Fields Yellow Jackets - (Coached by Akimba “AJ” Johnson)
Joaquin Rams - Tray Wilkerson (Coached by Reed Westbrook)
Kountze Lions - Jordan Boer (Coached by Duane Joubert)
Laneville Yellowjackets - Jaylon Grant (Coached by Joshua Jones)
LaPoynor Flyers - Brett Grahn (Coached by Dean Nuckolls)
Lipan Indians - Santana Martinez (Coached by Brent Gaylor)
Neches Tigers - Kamden Wade (Coached by Andy Snider)
Oakwood Panthers - Jalon Williams (Coached by Tyler White)
Port Aransas Marlins - Noah Swindle (Coached by Kris Jones)
Queen City Bulldogs - Alex Carver (Coached by Justin Burk)
Sabine Cardinals - Jackson Lutz (Coached by Colby Carr)
San Augustine Wolves - (Coached by Tory Barnes)
Shelbyville Dragons - Kyle Tindol (Coached by David Schmitt)
Thorndale Bulldogs - Jesus Hernandez (Coached by John Kovar)
Timpson Bears - Dustin Pledger (Coached by Bryan Braddock)
Tenaha Tigers - (Coached by Greg Jenkins)
White Oak Roughnecks - Seth Garcie (Coached by Brett Cloud)

Tournament Results

1st Place
Girls - Martin’s Mill Lady Mustangs
Boys - Lipan Indians

2nd Place
Girls - Tenaha Lady Tigers
Boys - Kountze Lions

3rd Place
Girls - LaPoynor Lady Flyers
Boys - Thorndale Bulldogs

4th Place
Girls - Grapeland Sandiettes
Boys - Laneville Yellowjackets
5th Place
Girls - Edgewood Lady Bulldogs
Boys - Tenaha Tigers
Consolation Winners
Girls’ - Joaquin Lady Rams
Boys’ - Shelbyville Dragons
Boys’ - Queen City Bulldogs

All Tournament Players

Girls
Edgewood Bulldog - Kenzie Smith
Timpson Lady Bear - Jasmine Rogers
Grapeland Sandiette - Hannah Chipman
Lapoyner Lady Flyer - Te’Aire Hambrick
LaPoynor Lady Flyer - Jaz Mitchell
Martin Mills Lady Mustang - Callie Camacho
Martin Mills Lady Mustang - Taylor Sparks
Martin Mills Lady Mustang - Briley Moon
Tenaha Lady Tiger - Bianca Davison
Tenaha Lady Tiger - Arlicia Roland

Boys
Shelbyville Dragon - Cole Ferguson
Tenaha Tiger - Hayden Jenkins
Tenaha Tiger - Trai Gardner
Laneville Yellowjacket - Jaylon Grant
Thorndale Bulldog - Ty Prince
Thorndale Bulldog - Sam Reeves
Lipan Indian - Ty Bryant
Lipan Indian - Ty Phillips
Lipan Indian - Santana Martinez
Kountze Lions - Jordan Boer

Girls Tournament MVP - (Martin Mills Lady Mustang) Mollie Daniel
Boys Tournament MVP - (Lipan Indian) Layton Sharp

2017 Holiday Hoops Hall of Honor Inductee - (2011-2012) White Oak Roughnecks’ Coach Ron Boyett